WSPANIAŁY SUKCES AKCJI „MNOŻYMY KSIĄŻKI”! DZIĘKUJEMY!

 


Nasza wspólna akcja „MNOŻYMY KSIĄŻKI” odniosła wielki sukces!
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców oraz wychowawców klas zebraliśmy 1150 książek (!), w tym aż 245 lektur (szczegółowy wykaz lektur ). Najwięcej lektur (13) przyniósł Roch Rogowiec z klasy 6a, który w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Zoo w Uckermunde. Postanowiliśmy przyznać także dodatkowe nagrody (w postaci bonów do księgarni o wartości 20 zł) dla dzieci, które przyniosły rekordową liczbę wartościowych książek: Magdy Boreczyk z 4f (36 szt.), Hani Skorej z 2b (33 szt.), Liliany Suseł z 1b (30 szt.), Hani Ziemczonek (26 szt.), Alicji Macur z 5e (25 szt.), Mai Kowalskiej z 3b (25 szt.) oraz Julii Więckowskiej z 4a (24 szt.). Wszystkim, którzy dali swoim książkom nowe życie w naszej szkole, z całego serca dziękujemy za szczodrość
i wsparcie!
Także SŁODKI KIERMASZ cieszył się dużym powodzeniem – dzięki Wam zebraliśmy 1122,41 zł! Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup brakujących lektur do naszej szkolnej biblioteki proporcjonalnie – po ok. 140 zł na lektury dla każdego rocznika
(1122,41 : 8 klas = 140,3 zł). Wszystkim dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy przynieśli słodkie wypieki – bardzo dziękujemy! (lista osób, które przyniosły wypieki).
Dziękujemy również uczniom za liczny udział w KONKURSIE: na plakat ilustrujący akcję „Mnożymy Książki”, na plakat zachęcający do czytania książek oraz na hasło promujące czytanie książek. Wasze prace były ciekawe i bardzo nam się podobały. Jury (Dyrekcja SP16 i Prezydium RR) przyznało: 3 nagrody za zajęcie I miejsca dla: Hanny Iwanow
i Wiktorii Bas (praca zbiorowa) (6a), Krzysztofa Kozłowskiego (4c) oraz Jacka Dury (3i);
2 nagrody za zajęcie II miejsca dla: Kuby Przybylskiego (4b) i Julii Zdzienickiej (2a);
4 nagrody za zajęcie III miejsca dla: Rocha Rogowca (6a), Mai Pieczyńskiej (3b), Zofii Krok (6a) i Doroty Nowak (6a) oraz 6 wyróżnień. (lista finalistów konkursu na plakat i hasło). Nagrodzone prace można obejrzeć w bibliotece szkolnej. Wszystkim finalistom konkursu gratulujemy!
Uroczyste wręczenie nagród dla wymienionych wyżej uczniów za szczególnie owocny wkład w akcję „Mnożymy Książki”, a także dla finalistów konkursu na plakaty i hasło, odbędzie się w naszej szkole w dniu 4 czerwca br. podczas obchodów Szkolnego Dnia Sportu.
Szczególne podziękowania należą się naszemu specjalnemu sponsorowi – sklepowi „Gandalf.com.pl”, który przekazał na naszą akcję bony podarunkowe o wartości 1.300 zł, gry planszowe, zabawki oraz wiele innych atrakcyjnych upominków.
Wyrażamy wdzięczność także wobec Księgarni „Empik”, która podarowała interesujące książki dla naszej biblioteki.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom, Dyrekcji, nauczycielom, Pani bibliotekarce Joli Cudo, wolontariuszkom oraz wszystkim, którzy wspierali naszą akcję, za okazaną pomoc i wielkie zaangażowanie!

Rada Rodziców SP nr 16

Post Author: Zaneta