WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

1. Drodzy Rodzice,  dzięki Waszym wpłatom Rada Rodziców w ubiegłym roku szkolnym:
  • zainicjowała powstanie i sfinansowała plac zabaw dla uczniów;
  • zakupiła książki do szkolnej czytelni;
  • zorganizowała akcję „mnożymy książki” mającą na celu doposażenie biblioteki szkolnej w lektury;
  • zakupiła pomoce naukowe do sali przyrodniczo-biologicznej;
  • zakupiła nagrody na konkurs mikołajkowy, konkursy plastyczne, konkurs „mam talent”, a także nagrody na koniec roku szkolnego;
  • finansowała bal karnawałowy;
  • zainicjowała powstanie i sfinansowała szkolny kącik ciszy;
  • systematycznie zaopatruje gabinet pielęgniarki w herbatki dla uczniów – miętowe i owocowe;
  • dofinansowała wyjścia i wycieczki klasowe;
  • wspomogła finansowo najbiedniejszych uczniów;
  • systematycznie dbamy o konserwację szafek szkolnych m.in. gdy zachodzi konieczność wymieniamy zamki, kluczyki, a w czasie wakacji czyścimy je i dezynfekujemy.

W tym roku wysokość składki na Radę Rodziców nie zmienia się (50zł i 45 zł dla rodzeństwa). Prosimy Skarbników klas do wpłacania zebranych kwot na konto RR 41 1320 1830 3209 0974 2000 0001 (bank pocztowy) do 15 października. Planujemy dzięki Państwa wpłatom zrobić kolejne kąciki ciszy, gry korytarzowe oraz finansować konkursy oraz inne wydarzenia na terenie szkoły. Dofinansujemy również wyjścia klasowe. Bez Państwa wpłat nie będzie to możliwe😊, dlatego o nie prosimy.

Jednocześnie prosimy Państwa o przekazywanie nam pomysłów i uwag dotyczących działalności szkoły na adres e-mailowy rrsp16prezydium@wp.pl lub w formie pisemnej do czerwonych skrzynek umieszczonych przy portierniach. Zachęcamy do włączenia się w działalność Rady Rodziców poprzez wstąpienie do Prezydium Rady Rodziców lub jednorazowe zaangażowanie się w organizowane przez nas przedsięwzięcia.

1. Ubezpieczenie szkolne. W tym roku najkorzystniejsze warunki przedstawiła firma Aviva. Zmianie ulega sposób dokonywania wyboru zakresu ubezpieczenia. Zarówno wybór wariantu ubezpieczenia leżał będzie w gestii Rodzica, jak również opłata będzie dokonywana bezpośrednio do ubezpieczyciela poprzez ich stronę internetową. INSTRUKCJA PRZYSTĄPIENIA DO UBEZPIECZENIA NNW AVIVA GRONO Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie

Krok po kroku:

1. Wejdź na stronę internetową www.szkolnaagencja.pl
  2. W prawym górnym rogu wybierz zakładkę: ZAREJESTRUJ DZIECKO
  3. Wpisz KOD PLACOWKI: SAU 122
  4. Wybierz/zaznacz wariant ubezpieczenia
  5. Wpisz dane dziecka
  6. Opłać składkę drogą internetową (jest to składka jednorazowa, roczna)
  7. Potwierdzenie przystąpienia do ubezpieczenia otrzymasz na wskazany

przez Ciebie w Serwisie adres mailowy)

Wpłat należy dokonywać do dnia 15.10.2018r.

Po podpisaniu umowy z ubezpieczycielem przez Pana Dyrektora umieścimy na szkolnej i naszej stronie internetowej szczegółowe informacje.

1. Mundurki szkolne. Obsługę naszej szkoły, w kwestii zaopatrzenia uczniów, w mundurki szkolne nadal prowadzi firma BKJ Pracownia Krawiecka, mieszcząca się w Szczecinie przy ulicy Malczewskiego 36, piwnica w bloku koło Galaxy, tel. 785266707. Blezer z zieloną lamówką i tarczą szkoły, koszt 50 zł. T-shirt krótki rękaw, z haftem logo szkoły 30 zł.

Z poważaniem,

Prezydium Rady Rodziców