Wycieczka do Amazona

 

16 stycznia uczniowie naszej szkoły zwiedzili najnowocześniejsze centrum logistyczno-wysyłkowe Amazon w Kołbaskowie. Wycieczka odbyła się w ramach współpracy biblioteki szkolnej i firmy Amazon. Pieczę nad organizacją objęła pani Jolanta Cudo, która dopilnowała jak zwykle, by wszystko było „dopięte na ostatni guzik”.

Przypomnieć należy, że Amazon wyposażył naszą szkolną bibliotekę w lektury szkolne w tradycyjnej wersji papierowej oraz w najnowocześniejszą Kindlotekę. Zbiegło się to także w czasie z Akcją „Mnożymy książki” organizowaną przez Radę Rodziców, która wzbogaciła bibliotekę o dziesiątki nowych tytułów.

Uczniowie zobaczyli w Amazonie jak wygląda nowoczesne centrum logistyczno-wysyłkowe, przeszli niemal cały obiekt śledząc krok po kroku ścieżkę, jaką pokonuje towar od momentu wejścia do obiektu, aż do wysyłki z Amazona. Największe wrażenie na uczniach zrobiły roboty zwiększające wydajność pracy, m.in segregujące towary na magazynowych półkach. Obowiązywały nas szczególne procedury podyktowane głównie względami bezpieczeństwa np. identyfikatory na specjalnych „smyczach”, spięte włosy, obuwie na płaskiej podeszwie i wiele innych.

Na koniec zwiedzania czekała na nas, szczególnie tych głodnych, miła niespodzianka – obiad w „amazońskiej” stołówce.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Żaneta Kozicka-Borysowska

Post Author: Zaneta